Silvi-Cola F.H. Sp.z o.o.
05-850 Ożarów Mazowiecki
ul. Poznańska 98, p.1
tel. +48 22 721 60 60
Drodzy dostawcy !
Drodzy dostawcy !
Z powodu rosyjskiego embargo, skup warzyw i owoców na eksport został przez nas wstrzymany. Dziękujemy za dotychczasowa współpracę i mamy nadzieję że będziemy mogli wrócić do niej wkrótce. Zespół Silvi Cola

Czy kupujemy bakłażany na eksport

Kupujemy, ale zwykle na doładunek do innych warzyw.

Jaki kaliber nas interesuje i jakie powinno być opakowanie

Jeśli chodzi o rozmiar, to interesuje nas głównie rozmiar 300 – 500 g. Rzadziej kupujemy małe bakłażany – ale wszysko zależy od konkretnego zamówienia i upodobań klienta. Opakowanie to kartoniki po 5 kg. 

Na jakie paletach należy ładować

Nie jest to istotne – jest to sprawa do uzgodnienia. Kartony muszą dobrze układać się na palecie, aby zapewnić jej całkowitą stabilność. Najczęściej ładujemy w kartonach po 5 kg. Kartony te są identyczne z tymi, w jakich ładujemy paprykę. Takich kartonów ładujemy zwykle 100 szt. na palecie przemysłowej.

Czy kartony i muszą być oznakowane

Tak, oczywiście. Każdy karton musi być oznakowany odpowiednia etykietą. Wzór etykiety wysyłamy mailem przed załadunkiem. Brak etykiet jest zagrożony dużymi karami. 

Czy  interesuje nas towar tylko w I klasie

Tak, tylko klasa I nas interesuje. Bakłażany powinny być przede wszystkim świeże, zdrowe, skórka, ze względu na swoja delikatność, bez żadnych zadrapań i odgnieceń. Towar powinien być obowiązkowo schłodzony przed załadunkiem, najczęściej do + 8*C.

Jaki mi ilościami nalezy dysponować,  by być naszym dostawcą

Zamawiamy najczęściej bakłażany razem z cukinią i papryką – w tzw „miksach” warzywnych. Najbardziej cenimy sobie dostawców, którzy jednocześnie będą mogli zaproponować nam w/w asortyment, tak aby samochód mógł być załadowany w jednym miejscu, bez narażania towaru na nagłe skoki temperatury.

Jakie najczęściej zdarzają się problemy i co się wtedy dzieje

Najczęstszym problemem jest złe przygotowanie – wszelkiego rodzaju uszkodzenia skórki, zadrapania, odgniecenia. Zdarza się również, że towar bywa „ zbierany” przez dostawcę przez kilka dni i przez to jego dojrzałość jest różna, co może powodować problemy jakościowe.

Czy potrzebujemy certyfikatów

Zasadniczo nie, chociaż w szczególnych przypadkach bywają konieczne.

 

Nasze dane kontaktowe do handlowców znajdują się tutaj

Silvi-Cola © 2012 - Bronisze   |   Projekt & cms: www.zstudio.pl